Müzayede Kuralları

1. İlgi Mezat alıcı ve satıcılar arasında aracılık yapan bir müzayede firmasıdır. 

 

2. Satışa sunulan tüm eşyalar 2863 sayılı kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma kanununa göre ilgili birimler tarafından kontrol edilmekte, kanun kapsamına giren ve gerek görülenlere belge verilmektedir. 

 

3. Komisyon oranı her mezat için farklılık gösterebilmektedir.

 

4. Online müzayedelere katılabilmek için www.ilgimezat.com adresinden üye kaydı yapılması zorunludur.

 

5. Kartpostal, fotokart, aşı kağıdı, evrak, belge, bilet gibi efemera ürünlerinde gereksiz karalamalar, kullanıcı notları ve derkenarlar bulunabilir. Satışa sunulan ürünlerin ön yüzü görsel olarak eklenir ve ürünün arka yüzünün eklenip eklenmemesi İlgi Mezat'ın insiyatifindedir. 

 

6. İlgi Mezat şüpheli gördüğü kişileri üye olarak kabul etmeme ve herhangi bir mazeret göstermeksizin online müzayedeye kabul etmeme yetkisine sahiptir. 18 yaşından küçükler üye olamaz ve müzayedeye katılamazlar.


7. EFT, HAVALE ve KARGO ücreti masrafları ürünü alan kişiye aittir.

 

8. 5 gün içerisinde ödemesi yapılmayan satışlar iptal edilip ürün mal sahibine iade edilir.

 

9. Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız ... adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

 

10. Üye kaydı yaptırarak üye numarası alan ve online müzayedeye katılan herkes yukarıdaki şartları peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.